loading

Ultrasonogrāfija (USG)

Ultrasonogrāfija jeb USG ir nesāpīgs, veselībai nekaitīgs un pilnīgi drošs izmeklējums. Tas tiek veikts ātri un nesāpīgi. USG izmeklējumus var veikt arī grūtnieces, jo tas nekādi neietekmē pacienta veselības stāvokli. Ar USG palīdzību ir iespējams iegūt vizuālus iekšējo orgānu attēlus, kas var palīdzēt uzstādīt diagnozi un noteikt saslimšanas cēloņus. USG izmeklējumu priekšrocība ir šīs procedūras nekaitīgums. Tā kā šis izmeklējums ir pilnīgi nesāpīgs, tad tas ir lieliski piemērots arī tiem pacientiem, kuri baidās no ārstiem, jo USG izmeklējuma laikā nenotiek nekas sāpīgs vai nepatīkams. Ar USG var apskatīt:

Mūsu klīnikā ultrasonogrāfiju veic Latvijas zināmie ārsti Alla Hačaturjanca, Andris Norko un Vladislavs Kopitkovs. Pie viņiem varat veikt pierakstu, aizpildot zemāk esošu pieteikuma formu vai noklikšķinot uz pogas Piearsta.lv (autorizācija ar www.piearsta.lv portāla starpniecību), vai arī piezvanot mums 255 89 505. Tiek atbalstītas dažādas veselības apdrošināšanas polises, lai segtu izdevumus.

📝 Pieteikuma forma

Noderīga informācija

Mēs esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus par ultrasonogrāfiju, un mēs ceram, ka jums šī informācija būs noderīga. Tā jums palīdzēs saprast šīs procedūras norises gaitu, kā arī palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajam izmeklējumam.

Ko var atklāt USG izmeklējums?

• Žultsakmeņus vai nierakmeņus
• Dažādas iegūtas vai iedzimtas patoloģijas/anomālijas
• Parādīt iekšējo orgānu formas, funkcijas vai struktūras izmaiņas
• Iekaisumus
• Cistas, ļaundabīgus un labdabīgus veidojumus

Kad nedrīkst veikt ultrasonogrāfiju?

Ultrasonogrāfija ir veselībai pilnīgi nekaitīga un nesāpīga procedūra, kuru var veikt arī grūtnieces un bērni. Šo procedūru nepieciešamības gadījumā ir iespējams veikt arī vairākas reizes, jo tā neatstāj nekādu negatīvu ietekmi uz organismu.

Cik ilgu laiku aizņem ultrasonogrāfija?

Parasti izmeklējums aizņem 15-20 minūtes. Tomēr ir vēlams ierasties medicīnas centrā vismaz 10 minūtes pirms pieraksta, lai varētu jūs piereģistrēt. Neaizmirstiet paņemt arī personu identificējošu dokumentu. Pēc tam ārsts jūs apskatīs, un jūs varēsiet sagatavoties izmeklējumam. Kopējais vizītes laiks varētu būt aptuveni 30 minūtes.

Kā sagatavoties ultrasonogrāfijai?

Līdzi jāpaņem iepriekš veiktie izmeklējumi vai analīžu rezultāti, ja tādi ir, lai ārsts varētu apskatīt jūsu slimības vēsturi. Sagatavošanās ultrasonogrāfijai ir atkarīga no izmeklējuma veida. Ierodoties uz vēdera dobuma orgānu izmeklējumu, nedrīkst pirms procedūras ēst un dzert vismaz 5 stundas. Ja jūs lietojat zāles, tad šīs zāles drīkst lietot, tām uzdzerot nelielu ūdens daudzumu. Ja paredzēts urīnpūšļa izmeklējums, tad stundu pirms ultrasonogrāfijas ir jāizdzer 1 litrs ūdens.

Cik izmaksā ultrasonogrāfijas izmeklējumi?

• Maza Iegurņa Orgāniem €40.00
• Vairogdziedzerim €40.00
• Krūts Dziedzeriem €50.00
• Vēdera Dobuma Orgāniem €50.00

Vai jums ir vēl kāds jautājums?

Piezvaniet mums +371 255 89 505 uz un mēs jums palīdzēsim