loading

Ehokardiogrāfija (EHO)

Ehokardiogrāfija ir veselībai nekaitīgs un nesāpīgs izmeklējums, ar kuru tiek pārbaudīts sirds veselības stāvoklis. Šis izmeklējums, līdzīgi kā USG, tiek veikts, izmantojot ultraskaņu, tāpēc tas ir pilnīgi nekaitīgs un piemērots arī grūtniecēm. Ar ehokardiogrāfiju ir iespējams diagnosticēt dažādas iedzimtas vai iegūtas sirds saslimšanas, cukura diabētu, kā arī šis izmeklējums ir nepieciešams visiem tiem, kuriem tiek plānoti ķīmijterapijas izmeklējumi vai kāda cita veida operatīva iejaukšanās iekšējos orgānos. Ehokardiogrāfija ir pilnīgi nesāpīga procedūra, kas ir veicama ikvienam. Tas ir ātrs un efektīvs izmeklējums, lai atklātu cēloni dažādām veselības problēmām un saslimšanām.

Ar ehokardiogrāfiju ir iespējams noteikt:

Klīnikā ehokardiogrāfijas izmeklējumus veic Jeļena Šafro un Gaļina Blūmentāle. Pie viņam var pierakstīties vizītē ātri, aizpildot zemāk esošu pieteikuma formu vai noklikšķinot uz pogas Piearsta.lv (autorizācija ar www.piearsta.lv portāla starpniecību), vai arī piezvanot mums 255 89 505. Samaksai tiek pieņemtas arī dažādas veselības apdrošināšanas polises.

📝 Pieteikuma forma

Noderīga informācija

Mēs esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus par ehokardiogrāfiju, un mēs ceram, ka jums šī informācija būs noderīga. Tā jums palīdzēs saprast šīs procedūras norises gaitu, kā arī palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajam izmeklējumam.

Kad vajadzētu veikt ehokardiogrāfiju?

• Ja ir sūdzības par sirds ritmu
• Nomoka ģīboņi
• Ir paaugstināts asinsspiediens
• Jūtamas sāpes sirds rajonā
• Elpas trūkums
• Trokšņi sirdī
• Pēc miokardīta
• Ja ir samazināta fiziskās slodzes izturība

Kad nedrīkst veikt ehokardiogrāfiju?

Ehokardiogrāfija ir veselībai pilnīgi nekaitīga un nesāpīga procedūra, kuru var veikt arī grūtnieces un bērni. Šo procedūru nepieciešamības gadījumā ir iespējams veikt arī vairākas reizes, jo tā neatstāj nekādu negatīvu ietekmi uz organismu. Ja pacientam ir kāda hroniska sirds slimība, tad gan pirms izmeklējuma, gan pēc tam ir jālieto iepriekš ārsta izrakstītās zāles kā ierasts. Lai veiktu šo procedūru, nav nepieciešama īpaša sagatavošanās.

Cik ilgu laiku aizņem šis izmeklējums?

Parasti pats izmeklējums aizņem 15-20 minūtes. Tomēr ir vēlams medicīnas centrā ierasties vismaz 10 minūtes pirms pieraksta, lai varētu jūs piereģistrēt. Pēc tam ārsts jūs apskatīs, un jūs varēsiet sagatavoties izmeklējumam. Kopējais vizītes laiks varētu būt aptuveni 30 minūtes. Neaizmirstiet paņemt arī personu apliecinošu dokumentu, kas ir ID karte vai pase.

Kas man jāņem līdzi uz ehokardiogrāfiju?

Līdzi jāpaņem iepriekš veiktie izmeklējumi vai analīžu rezultāti, ja tādi ir, lai ārsts varētu apskatīt jūsu slimības vēsturi.

Cik izmaksā ehokardiogrāfija?

• Ehokardigrāfija ar hemodinamikas rādītāju noteikšanu un doplera mērījumiem €75

Vai jums ir vēl kāds jautājums?

Piezvaniet mums +371 255 89 505 uz un mēs jums palīdzēsim