loading

Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana, Holters (EKG) ir diagnostikas procedūra, kurā pacienta elektrokardiogrammu reģistrē nepārtraukti 24 stundas. Procedūra ir līdzīga elektrokardiogrāfijai, ar vienīgo atšķirību, ka pacienta ķermenim piestiprinātie sensori ir savienoti nevis ar stacionāru, bet ar miniatūru portatīvo kardiogrāfu. Tajā pašā laikā cilvēka ikdienas aktivitātēs var novērtēt galvenos sirds darba rādītājus. Pēc tam Holtera dati (EKG) tiek pārsūtīti uz datoru, lai to interpretētu kardiologs. Holtera monitorēšana tiek izmantota gadījumos, kad nepieciešams identificēt patoloģijas, kas rodas, piemēram, stresa periodā vai medikamentu lietošanas laikā.

Mūsu klīnikā Holtera monitorēšanu piedāvā kardiologi Jeļena Šafro un Gaļina Blūmentāle. Pie viņam var pierakstīties vizītē ātri, aizpildot zemāk esošu pieteikuma formu vai noklikšķinot uz pogas Piearsta.lv (autorizācija ar www.piearsta.lv portāla starpniecību), vai arī piezvanot mums 255 89 505. Samaksai tiek pieņemtas arī dažādas veselības apdrošināšanas polises.

📝 Pieteikuma forma

Noderīga informācija

Mēs esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus par Holtera monitorēšana, un mēs ceram, ka jums šī informācija būs noderīga. Tā jums palīdzēs saprast šīs procedūras norises gaitu, kā arī palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajam izmeklējumam.

Kad nepieciešams veikt Holtera monitorēšanu?

Holtera monitorēšana tiek izmantota gadījumos, kad elektrokardiogrāfija nav pietiekami informatīva. Dažreiz sirds problēmas nav pastāvīgas, bet noteiktos apstākļos rodas neregulāri. Tāpat ikdienas uzraudzība nepieciešama medikamentozās terapijas izvēlē pacientiem ar sirds un asinsvadu sistēmas patoloģijām, lai uzraudzītu pacienta veselību ārstēšanas periodā.

Kad nedrīkst veikt Holtera monitorēšanu?

Holters – novērošanas procedūra ir nesāpīga un droša, tā ir līdzīga elektrokardiogrāfijai. Taču, ņemot vērā procedūras ilgumu, izmantotās iekārtas īpatnības un diagnostikas metodes uzdevumus, akūtu ādas iekaisuma procesu gadījumā procedūru veikt nav nepieciešams. Tāpat ikdienas novērošanas laikā ir jāizslēdz jebkādas ūdens procedūras (izņemot tās, kurās ūdens nepieskaras aprīkojumam), aktīvais sports, masāža, fizioterapija, rentgens, tomogrāfija. Turklāt pārbaudes laikā (HolterEKG) mobilais tālrunis nedrīkst atrasties kabatā, tāpat aizliegts tuvoties elektroierīcēm ar augstu starojumu.

Cik ilgi ir jāveic Holtera monitorēšanu?

Šī diagnostikas procedūra var ilgt līdz 3 dienām, tomēr visbiežāk tā ir vienas dienas uzraudzība. Rezultātus atšifrē kardiologs pēc elektrokardiogrammas ieraksta beigām.

Ko ņemt līdzi uz procedūru?

Papildus personu apliecinošam dokumentam ir labi, ja līdzi ir arī iepriekšējo diagnostisko pētījumu (elektrokardiogrammu) rezultāti, lai ārsts varētu iegūt pilnīgāku un precīzāku priekšstatu par Jūsu sirds stāvokli dinamikā.

Cik maksā Holtera monitorēšana?

Holtera monitorēšana maksā €40.00

Vai jums ir vēl kāds jautājums?

Zvaniet mums pa tālruni +371 255 89 505 un mēs paskaidrosim sīkāk!

EHOkardiogrāfija

21.12

Ar ehokardiogrāfijas izmeklēšanas metodi ir iespējams noteikt sirds iekaisuma pazīmes, asins plūsmas ātrumu un virzienu, novērtēt sirds vārstuļu stāvokli, lai diagnosticētu iedzimtas un iegūtas sirdskaites, noteikt sirds sistolisko un diastolisko funkciju, kā arī atklāt paaugstinātā asinsspiediena cēloni un izslēgt kardiomiopātijas iespējamību pēc pārslimotas vīrusa infekcijas.