- Kardiologa konsultācija
- Onkologa-ķīmijterapeita konsultācija
- Neirologa konsultācija
- Ģimenes ārsta konsultācija
- Algologa, teropeita konsultācija
- Otolaringologs (LOR)
- Uztura speciālista konsultācija
- Ultrasonogrāfija (USG)
- Elektrokardiogrāfija (EKG)
- Holtera monitorēšana
- Ehokardiogrāfija (EHO)
- Psihoterapeita konsultācija
- Estētiskā medicīna
- Fizioterapija
- Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības grupās
- Masāžas
Elektrokardiogrāfija (EKG)
Galvenā sirdsdarbības izpētes metode. Šī pētījuma grafiskais atspoguļojums ir elektrokardiogramma. EKG ļauj novērtēt sirds asins piegādi miera stāvoklī; zināt sirds muskuļa vadītspēju; diagnosticēt kambaru palielināšanos, noteikt sirdsdarbības ritmu. Klasiskā elektrokardiogrāfija tiek veikta, izmantojot 12 elektrodus, kas rūpīgi piestiprināti pie pacienta ķermeņa. Datu vākšanas laikā pacients mierīgi guļ uz gultas. Pārbaudes rezultātā aparatūra veido elektrokardiogrammu, kuru atšifrē kardiologs.
📝 Pieteikuma forma
Noderīga informācija
Tālāk ir sniegti bieži uzdotie jautājumi par elektrokardiogrāfiju (EKG) un atbildes uz tiem. Ceram, ka šī informācija būs noderīga un palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajai pārbaudei.
Kad ir nepieciešams veikt elektrokardiogrāfiju?
Gandrīz jebkura pacienta izmeklēšana sākas ar EKG, jo elektrokardiogrāfija ļauj reģistrēt galvenos sirds darba rādītājus. Pirms jebkādas ķirurģiskas iejaukšanās jāveic arī elektrokardiogrāfija. Profilakses nolūkos EKG ieteicams veikt reizi gadā visām pacientu grupām. Dažiem simptomiem prioritāte ir elektrokardiogrāfija (EKG). Piemēram, ja pacients sūdzas par sirdsklauves; jebkuras intensitātes, ilguma un lokalizācijas sāpes krūtīs; elpas trūkums, klepus, attāla sēkšana; par asinsspiediena “svārstību” epizodēm; par pirms ģīboņa un ģīboņa stāvokļu epizodēm.
Kad nevajadzētu veikt elektrokardiogrāfiju?
Sirds EKG var veikt bez bailēm, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Metode ir nesāpīga un droša labsajūtai un veselībai. Tomēr izmeklēšanas priekšvakarā pacientam ieteicams atpūsties un mēģināt izvairīties no stresa. Neveiciet vingrinājumus tieši pirms EKG. Cik ilgi notiek elektrokardiogrāfija? Pārbaude parasti ilgst ne vairāk kā 10-15 minūtes. Tomēr iesakām ierasties klīnikā vismaz 10 minūtes pirms noteiktā laika, lai mūsu darbinieki varētu nokārtot dokumentus. Pēc tam tiek veikta ārsta pārbaude, elektrokardiogrāfija. Tātad kopējais apmeklējuma laiks var būt aptuveni 20-25 minūtes.
Ko ņemt līdzi uz procedūrām?
Papildus personu apliecinošam dokumentam līdzi noderēs arī iepriekšējo diagnostisko procedūru rezultāti, piemēram, iepriekšējās elektrokardiogrāfijas, ehokardiogrāfijas, Holtera monitoringa rezultāti, lai ārsts varētu gūt pilnīgāku un precīzāku priekšstatu par Jūsu sirds stāvokli dinamikā.
Cik maksā elektrokardiogramma?
Elektrokardiogramma maksā €15.00
Vai jums ir vēl kāds jautājums?
Zvaniet mums pa tālruni +371 255 89 505 un mēs paskaidrosim sīkāk. Papildus informācija par speciālistiem, kuri veic šo procedūru mūsu medicīnas centrā, atrodama šeit.